fbpx

Märt Samma

Märt Samma

Märt juba noorena unistas näitlemisest, kuid kuna näitleja õppesuund vajas keskharidust, valis ta endale õpingute jätkamiseks automaatika eriala. Seal avastas ta enda jaoks kire tarkvara arendamise vastu.

 

Alustanud juba oma iseseisva eluga, ei näinud ta võimalust täiskohaga õpinguteks ülikoolis näitleja õppesuunal ning tutvus spontaansete võimalustega arendaja töö kõrvalt. Käis erinevatel castingutel, osales massistseenides ning jälgis pingsalt sotsiaalmeedia uudistevooge, kus jagati näitlemisega seotud võimalusi.

 

Märt leidis improvisatsiooniteatri enda jaoks 2014. aasta teises pooles, lugedes Ruutu10 postitust Facebook-i grupis “Pean saama näidelda, muidu suren!”, kus kutsuti inimesi “Avatud Improtundi”. Juba esimesest tunnist ta teadis, et see on just see, mida ta otsinud on. Temas süttis veelgi suurem leek ning ta üritas osaleda nii paljudes impro tundides, kui võimalik.

 

Märt läbis mitu korda toonased Impro ABC kursused ning pani kokku sõpradega oma esimese pundikese: KaMaMä(ä)Re (geniaalne nimi, mis oli kokku pandud liikmete esitähtedest). Kahjuks kaua ei saanud ta selle pundiga koos esineda, kuna tuli läbi käia 11-kuune ajateenistus.

 

Ajateenistusest naasedes alustas ta improõpinguid (2016 sügis) Ruutu10 käe all. kust edasi on tast saanud Ruutu10 täisväärtuslik improviseerija. Lisaks on ta täiustanud end erinevatel kursustel, töötubades ja rahvusvahelistel improfestivalidel. 2018. aastal läbis Märt Chicagos iO teatri 5-nädalase improintensiivkursuse.