fbpx

ANTI IMPROMÄRKMED #2

ANTI IMPROMÄRKMED #2

Ruutu10 õpilane Anti Veeranna on kaasõpilasi ja juhendajaid rõõmustanud tundidejärgsete kokkuvõtete ja avastuste dokumenteerimisega. Et ka teistel oleks võimalus näha Ruutu10 improtundide varjatud sisemaailma, esitleme väiksel määral toimetatud märkmeid Ruutu10 grupitreeningutest ja improtundidest õpilase Anti Veeranna pilgu läbi. Tema mõtted teisest tunnist:

“Arnega paaris olla oli ekstra rõõmustav, sest siis kui mina peegli harjutuses juhtisin, õnnestus panna ta Macarenat tantsima. Ma tean, et see polnud harjutuse mõte, aga ikkagi mulle meeldis 🙂

Järgmiseks – need 3 minutit peegliharjutusest (blogiartikkel, kus sellest harjutusest on pikemalt juttu), kui kumbki meist ei juhtinud… ma ei ole siiani kindel, et mis seal toimus. Me ju ei teinud tegelikult mitte midagi, ainult kopeerisime üksteise väikesi näoliigutusi järgi, kuid me mõlemad lihtsalt naersime pisarateni. Pisarad tegelikult ka voolasid ja lõpus ma tundsin, et ma lihtsalt ei jaksa enam rohkem naerda. Õnneks läks see ruttu üle, sest päris nõme oleks improt teha, kui naerulihased katki tõmbaks.

Stseenid, kus ma ise osalesin

Stseen 1
Ritaga stseeni alguses oli ma kindel, et me oleme suhtes, aga et ma olen mingi käki jälle kokku keeranud ja mul üsna vilets olla, sest ma tegelikult ju tahtsin head. Aga see oli puhas ja siiras kergendus, kui tuli välja et ta päriselt ei olegi väga pahane. Kõrge ja madala staatuse dünnaamika mängimine on päris põnev. Mulle vahepeal tõsiselt meeldib esindada madalat staatust. See on nii võib-olla sellepärast, et päriselus pean kogu aeg mingeid otsuseid tegema.

Stseen 2
Raksi kohvi ja sellele järgnevat ka ei jõudnud ära oodata, sest enne tõmmati jälle eesriie ette. Ma ise jäin suhte defineerimisega hätta. Võib-olla alguses ootasin, et Raks ise selle paika paneks, aga lõpuks oleks võinud ikkagi ise seda teha, äkki oleks stseen natuke paremini edasi läinud.

Üldisemalt – mida kiiremini suudan lahti lasta soovist toimuvat kontrollida, seda parem enesetunne stseenides on. Kui see juhtub, siis kogu publik ja ülejäänud maailm kaob kuhugi kaugusesse, jääb ainult stseen ja karakterid selle sees. See on maagiline tunne ja harjutamisega juhtub seda järjest sagedamini, eriti tänu tagasisidele, mida Rauno ja kaasõpilased meie tundides annavad. Ma tahan seda tunnet veel ja veel. Ja mulle hullult meeldib aus tagasiside – “this was bad improv!”. Give it to me 🙂

Neid lahedaid hetki oli tegelikult veel palju. Hullult lahe on teie kõigiga koos õppida ja areneda, aitäh!”

Informatsiooni Ruutu10 töötubade kohta leiad siit: https://ruutu10.ee/tootoad/