fbpx

SEE LUGU LIISI SÜNNIPÄEVAL

SEE LUGU LIISI SÜNNIPÄEVAL

Rauno Meronen

Improteater on nii vahetu, et mõnikord, kui sünnipäeval esineme, hägustub piir esineja ja lihtsalt peokülalise rolli vahel. Hetkel mõlgub meeles lugu just ühest sellisest vahvast esinemiskogemusest.

Paar aastat tagasi esinesime Toivoga Mari-Liisi 25. sünnipäeval. Olime planeerinud üles astuda õues ja nautida alanud suve, kuid seal võimutseva sääskede armaada tõttu olime sunnitud elutuppa kolima.

Seoses logistilise muudatusega hakkas kiire toidu, joogi jms kraami ümberpaigutamine õuest tuppa. Sünnipäevalaps jooksis hoovis ringi. Selle kõige tagajärjel lükkus etenduse algusaeg edasi. Kasutasime Toivoga seda aega targasti ning julgustasime külalisi edasi astuma, tutvustasime, mis peatselt juhtuma hakkab ja palusime neil ette kujutada, et nad on saabunud Ruutu10 teatrimajja, mis nii pooljuhuslikult tegutseb Mari-Liisi elutoas.

Lõpuks, kui juubilar oli oma ringid õues ära jooksnud ja kõik vajamineva ümber paigutanud, saime etendusega pihta hakata. Loodud kontakt aitas kohalolijatel kärmelt impromeeleollu sisse elada. Umbes neljanda stseeni ajal, kui me järjekordselt publiku käest inspiratsiooni hankisime, küsis üks külaline, kas Ruutu10-t saab sünnipäevale ka esinema kutsuda. Me vastasime, et ikka saab ning lisasime, et hetkel me olemegi parasjagu sünnipäeval esinemas. Küsimusele tellimise kohta järgnes kohe teine, mis uuris meie teatri päritolu ja ajaloo kohta. Sealt edasi lendasid meie suunas kolmas ja neljas küsimus. Nõnda jätkus meie ühine aeg Ruutu10 ajalootunni ja impro tagamaade paljastamisega. Me oleksime võinud mitu tundi rääkida oma tegemistest, kuid mingil hetkel meenus meile, et etendus on täitsa pooleli jäänud. Naasesime esmase ülesande juurde ning jätkasime lugude vestmist Ruutu10 seiklustest hiljem söögilaua taga.

Too kord on jäänud mulle meelde kui äärmiselt soe ja nunnu esinemine. See tunne, kui inimesed, kellele me esineme, ei saa meist küllalt, on tagasihoidlikult rõõmu tekitav. Me peame olema kõigeks valmis, sest küllakutse tuleb ootusega saada hea tuju ning mõnus emotsioon. Mis puudutab sünnipäevalapse tundeid, siis tema loaga ma jagan meie põgusat messengeri vestlust.