fbpx

Mida teha Tartus? Tule impro töötuppa

Alusta naeruküllast improteekonda, et vabastada loominguline potentsiaal ning ületada hirm esinemise ja vigade tegemise ees! Meie töötubades on toetav ja sõbralik suhtumine ning kogenud juhendajad.

 

Improõppes õpid:

  • nägema elu positiivsemast küljest, märkama võimalusi ning ütlema rohkem JAH.
  • suhtlemisoskust, emotsionaalset küpsust ja huumorimeelt.
  • Võtma olukordi vabamalt ja esinema julgemalt.

TASUTA Näidistund

Tule osale tasuta näidistunnis, et näha, milline on üks Ruutu10 improõppe tund! Selga pane mugavad riided. Ruumis ollakse kas sokkis või sisejalanõudega. Registreeri end osalejaks: 

Improõpe

Ruutu10 improõpe on viiest moodulist koosnev õppekava, mille käigus omandab õpilane vajalikud teadmised improteatrist, et edukalt nautida improvisatsiooni laval ja eraelus. Igas moodulis on 7 töötuba ja üks lõpuetendus. Iga järgnev moodul eeldab eelmise läbimist, et sama tasemega improviseerijad saaksid koos edasi liikuda. Ainsaks erandiks on 0 moodul, mis koosneb 4 töötoast ja mille lõpus ei ole etendust. Tutvu improõppe õppekorralduse alustega.

0 moodul - julgus improviseerida

Alusta naeruküllast ja loomingulist improteekonda. See kursus on suunatud kõigile, kes on impros veel uued ning soovivad arendada spontaansust ja esinemisjulgust. Õpilased omandavad teadmised impro alustaladest, et lõbutseda. Tutvu 0 mooduli õppekavaga.

I moodul - Sissejuhatus improviseeritud stseenidesse

See kursus on suunatud kõigile, kes on impros veel uued ja juba kogenud improviseerijatele, kes pole varem Ruutu10 improkursusel käinud. Õpilased omandavad teadmised improstseeni alustaladest, et lõbutseda ja teha suurepärast improt. Tutvu I mooduli õppekavaga.

II moodul - Premissi impro

Premissil põhinevas impros alustab improviseerija stseeni koomilise ideega. See ei tähenda seda, et ta selle kodus valmis mõtleb. Idee sünnib ikka laval. Siin õpimegi, kuidas selle idee peale tulla ning sellega stseeni teha. See on suunatud kõigile, kes on läbinud esimese mooduli “Sissejuhatus improsse”. Tutvu II mooduli õppekavaga.

III moodul - Harold

III moodulis õpitakse impro pikk-formaati “Harold”, kus grupi koostöös leitakse mõtteid, mis muidu oleks jäänud avastamata. Lisaks õpitakse, kuidas stseene jätkata ja ühendada. See on suunatud kõigile, kes on läbinud teise mooduli “Premissi impro”. Tutvu III mooduli õppekavaga.

IV moodul - Narratiivne impro

Narratiivses impros õpitakse loo struktuuri ja põhilisi nüansse sidusa süžee improviseerimiseks. See on suunatud kõigile, kes on läbinud kolmanda mooduli “Harold”. Tutvu IV mooduli õppekavaga.

Grupitreeningud ja Drop-in tunnid

Grupitreening ja Drop-in tunnid on suunatud enamasti juba kogemustega improviseerijatele.

Grupitreening on vähemalt neljast töötoast koosnev treening ühe grupiga. Drop-in tund on ühekordne töötuba.