fbpx

Toivo Värbu

Teatripisikuga sündinud kutt Tallinnast, kes uskus, et kõik on võimalik.

 

Valmistekstiga töö tundus Toivo jaoks kuivalt igav, sest ühte ideed/mõtet saab ju alati tuhandel erineval moel väljendada. 2009ndal aastal meeleoluka ja uskumatu ameerika improkomöödia “Whose line is it anyway?” otsa koperdades ei uskunud Toivo, et hakkab ise sellega tulevikus tegelema. Maailmanimekas “Whose line is it anyway?” tundus uskumatult kontekstne, et olla improviseeritud – sellega oligi impropisikuseeme istutatud Toivo ajupõldu.

 

Otsides end, jõudis Toivo Tartu Ülikoolis materjaliteadust õppida ja TTÜ-s rakenduskeemia ja biotehnoloogia laboreid tuuseldada. Viimases hädas sai ka talla alla võetud teekond Egiptusesse, kus peaees sukelduti meelelahutusmaailma kõrgklassi – kuurortlinna vabaaja sisustusprogrammi koostama ja ellu viima. Sealt tulid ka esmased oskused tähelepanujuhtimises ja 2014. aastal päädis Toivo haridustee Lennuakadeemia lõpetamisega, mis maandas ta tugevalt impromaastiku arendamisse.

 

2015. aastal leidis ta impros sügavama sotsiaalsuskullapaja, et tuua ka improkasu teistesse eluvaldkondadesse. Ta asutas rakendusimprokoolitusettevõtte BeWise.

 

Kuna Toivo ei oska raamatuid lugeda, siis ta “loeb” inimesi. Esialgu ammutas ta improtarkust teiste improviseerijate väliskogemustest ja õpitubadest. 2015. aasta suvel õnnestus pool suve veeta Chicagos, kuulsas iO improteatri suveintensiivkursusel, kus varemõpitu kristalseerus tugevaks ja tahkeks improvundamendiks. Enamjaolt on Toivo noppinud üles ja rafineerinud oma improkomöödia teooriat tuginedes tugevalt mitmekümnetuhande tunnisele kogemusele.

 

Publikuga suhtlemine (joobes publik k.a) sai kuurortis kiiresti selgeks. ​Ruutu10 ridades figureerib Toivo asutaja, juhatuse liikme, esineja ning instruktorina.