fbpx

Martin junna

Esimene kord, kui Martin improvisatsiooni avastas, oli gümnaasiumi ajal. Igavusest otsist ta meelelahutust internetist ja leidis videoklipid, mille nimeks oli “Whose Line is it Anyway”. Suurest vaimustusest rääkis ta ka sellest oma näiteringi juhendajale, kes toetavalt lasi Martinil natukene improstseene teha. Nendest stseenidest koorus välja suur tahe seda paremini teha.

 

Et reaalne amet saada ja vanemad õnnelikuks teha, astus Martin pärast gümnaasiumi lõpetamist Lennuakadeemiasse õppima, aga selle kõrvalt võttis üha enam vaba aega ära improvisatsioon. Ta käis ära Chicagos, Londonis, Tamperes, Barcelonas, Kopenhaagenis, et õppida improvisatsiooni saladusi. Selleks, et need oskused ka korralikult kinnituksid oli vaja ka seda regulaarselt kodumaal harjutada. Nii saigi loodud Ruutu10 (algul oli selle nimi Improkraatia, aga see sõna osutus liiga keeruliseks, mida inimestel välja öelda, seega muudeti nimi ära).

 

​Kui 2014. aastal sai Lennuakadeemia lõpetatud, siis selle asemel, et minna oma erialaga tööle, pühendas Martin kõik oma aja improvisatsioonile (esinemisele, õpetamisele ja firma loomisele).