fbpx

KUIDAS SÜNDIS IDEE KORRALDADA TESTIVAL?

Ma ei mäleta, kellega ma rääkisin Tallinnas, kuid ta kurtis, et ta tahaks ka näha neid Ruutu10 etendusi, mis toimuvad Tartus. Ma hakkasin mõtlema, kuidas need formaadid saaks Tallinasse tuua. Siis tärkas mõte, et äkki on veel neid inimesi, kes tahaksid rohkem näha, mida Ruutu10 teeb.

Tekkis idee korraldada lihtsalt üks ürituste seeria, kus on koos erinevad Ruutu10 etendused. Sellest arenes mõte minifestivaliks, mis Ruutu10 liikmetega jagades eskaleerus veelgi.

Testivali korraldusmeeskonnas on pädevad inimesed: Birgit Jürivete, kes on Londonis ürituskorraldust õppinud ning vastutas äsja lõppenud “Mis mõttes?!” projekti üldkorralduse eest ja Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetanud Anett Männiste, kes tegeleb igapäevaselt Ruutu10 projektidega. Mõlemad on ka tulevasel hooajal meiega. Lisaks neile on veel vabatahtlikud, kelleta Testivali sellisel kujul ei sünniks.

Aga miks selline nimi?

Kuna festivali korraldamine pole mu põhitegevusala ning Ruutu10 seda formaati ka varem puutunud pole, siis otsustasime algul lihtsalt testida. Hei, me testime festivali – Testival.

Minu kui peaprodutsendi visioon on see, et Ruutu10 ja impro fännidel oleks võimalus näha kõiki meie formaate ja osaleda töötubades mugavalt ühe nädalavahetuse jooksul. Osad formaadid, mis Testivalil lavale jõuavad, on laval viimast korda, seega kasutage seda võimalust! Lisaks on muidugi Testival suurepärane koht, kus kohata inimesi, keda ühendab armastus improkomöödia vastu ja sõprus Ruutu10-ga või mis kõige tähtsam – soov avastada enda jaoks midagi uut.