fbpx

Andres Kalle

Veel enne Nõukogude Liidu lagunemist ilmavalgust näinud Andresele pakkusid juba noorest east suurt huvi arvutid ja veider huumor. Esialgu jäi aga huumor veidi tahaplaanile ning esimesed aastad täiskasvanuna veetis Andres päeval programmeerides ja öösel arvutimänge mängides. Tihti ka vastupidi.

Aastal 2012 ristusid tema teed teiste Eesti improviseerijatega ning ta sukeldus maailma, mis tema elu pea peale pööras. Ta on üks Ruutu10 asutajaliikmetest.

Järgmistel aastatel käis Andrese improaktiivsus üles-alla. Alguses oli suur elevus ja lootus elukutseliseks improkoomikuks/koolitajaks hakata. Sellele järgnes “impro üledoosi” tõttu eemaldumine, siis tagasitulek, siis lapsevanemaks saamine jne.

Nüüdseks on olukord stabiliseerunud ja Andrest võib näha nii laval esinemas kui ka mooduleid juhendamas, peamiselt Tartus. Aeg-ajalt käib ta ka eratellimustel.

Improviseerijana meeldib talle palju lollitada ning teha sõnamänge ja neljandat seina murdvaid nalju. Seega pole üllatuseks, et tema lemmikformaadiks on Starve Trek. Vahel aga siiski suudab ta ennast ka kokku võtta, et teha rohkem “grounded” stseene, mis sellele vaheldust pakuks.